P.Anita

2023.ápr.30.
Írta: P.Anita Szólj hozzá!

Kiegyezés

A kiegyezés magyar szavunk sok tekintetben képviselteti magát a mai jelen világunkban is. Bár nem monarchiális viszonyokat élünk politikai értelemben, mégis van jelentősége ennek a szellemiségnek, amit Deák Ferenc alkotott meg. Sokak szerint elvitatható módon jól vagy rosszul, de mégis itt él velünk…

Tovább

Közösségi irányelvek felhasználói szemszögből

Már régóta tapasztalom, hogy a pinterest megosztások csak hébe-hóba működnek a közösségi oldalakon. A személyes blogomon közétett pinterest linkek időnként más elérési útvonalat mutatnak, akárhányszor kimásolom. Az üzleti fiókomban létrehozott egyedi pineknél nem lehetséges a korábban működő program…

Tovább

A maximalizmus tévútja.

Karl Marx a maximalizmus eszmeiségének megalkotója több ponton is tévedett eszmefuttatásában. Az idő és tudás végtelensége a két faktor. Mivel az időt a vizszintes egyenesen ábrázolva a végtelenbe mutató nyíl jelzi, ugyanígy a függőleges vonal pedig a tudást végteleníti. A kollektív térben…

Tovább

Origo, mint eredet, viszonyítási pont

Az origo, az eredet, a forrás, a zéró, a nulla pont iránya. Az origo szó nem latin, hanem sumér eredetű. Az Orion bolygó felfedezését, mint irányvonalat, iránymutatási pontot jelölték ki az origo szóval. A két szó egybecsengése óriási, nem véletlenül. Hiszen a magas csillagászati ismeretek révén…

Tovább

A tehetetlenség markában (tanulmány)

Ismerjük a tehetetlen ember jellemzőit: dühös és agresszív. A düh átfordul fájdalomba, majd a félelem vezérelte egó apátiába csap át. Ezek a lelki megélések akár egy napszakon belül is váltakozhatnak. Milyen fizikai törvényekkel leírható erők hatnak az emberre? Hogyan oldjuk meg azokat? Hogyan…

Tovább

A segítségnyújtás árnyoldala

A duális világ láttatja a két pólust egyszerre. A nyelviségünk, életvitelünk, kultúránk, gazdasági és politikai berendezkedésünk is megmutatkozik ebben. Vajon az ember maga is képben van azzal, hogy a kimondott szónak mekkora ereje illetve hatalma van? A tudat milyen szinten képes ezt befogadni…

Tovább

Az önérzetességtől az Istenemberi mivoltig

Az önérzet leginkább bontva értelmezhető. A magyar nyelv segítségünkre siet ebben az érzet, mint lelki  megnyilvánulási forma a visszaható névmással összekapcsolva: ön, mutatja meg az irányultsági szándékot. A belfelé figyelés pedig ráirányítja a figyelmet a folyamatokra. Hogyan érzem magamat? Mik…

Tovább

Jó szívvel adni

A szív a szeretet kinyilatkoztatásának helye. Az ember józan gondolkodása révén képes érzékelni és értékelni a szépet, a jót és üdvözítőt. Persze akadnak borús napok is amikor a felhők eltakarják a napot és nem engedik láttatni a fényt. Így van ezzel az az ember is, aki önhibáján kívül vagy saját…

Tovább

Feltámadás

Föltámadott a tenger és vihart kavar, először kicsit, csak a háttérben zúgolódó szelekkel. Később, a szelek összeadódása révén orkán söpör végig a tájon. Elpusztítja azt, ami az útjába esik. Pontosan így van az emberi elme is, amikor ráébred a mérhetetlen mértékű megvezetésre, hazugságcunamira amit…

Tovább

Feloldozás (húsvéti ünnepkör)

A feloldozást elsősorban a vallásos világ használja a bűnökkel kapcsolatban. Vajon a gyónás és a Mi Atyánk ismételgetése elegendő-e a léleknek, hogy valóban felszabadítsa önmagát a tettei alól? Vagy éppenséggel azok a tettek alól, amit meg kellett volna tennie, de elmulasztotta. A húsvét a vallásos…

Tovább
süti beállítások módosítása