Fekete szín

A fekete szín a természetben sehol sem található meg. A szürke színnek egy mesterségesen felerősített változata. A felerősítés nem véletlen hiszen a duális világban minden a két póluson alapszik. A fény, a tisztaság és annak ellentéte a sötétség lett, ami valójában egy kívülről generált, tudatosan elterjesztett tévhiten alapuló fogalom. A fény ellentéte a meglétének a hiánya, az üresség. A köznyelvben használt üres a világa mondtatot tudatosan cserélték ki a nyelvújítás során sötét, mint a fekete éjszaka. Ennek a máig tartó rombolását érezzük az energetikában a tudati és a fizikai síkon egyaránt. 

A művészekhez fordulva teljes képet kaphatunk a színekhez társított fogalomhoz. Az éjszakai égbolt sötétkék, a művész amikor árnyékot fest azt a kék felhígított változataival teszi, ami megközelíti a szürkét is akár. A fekete szín az árnyékolásban sehol sincs jelen. A szándékos ferdítés odaáig vezetett, hogy a gyász színévé nyilvánították és a sötét azaz fekete színt kapcsolták a sötétség, elnyomás, leuralás, zsarolás fogalmakhoz. Ezt az ábrázolást a filmekben gengszter, bűnöző, maffiózóó világban tökéletesen illusztrálták számunkra mindaddig, amíg teljesen beépült a köztudatba. Ma már a leszületendő csecsemő is ezzel szembesül a világrajövetelekor, pedig az anyaméhben nincs világítás csak az éjszakai sötét. Az édesanya lelke gyújt fényt a jövevénynek a szívében és mégsem fél a sötétségben. Az eltorzított, felnagyított sötétségtől való félelem mesterségesen generált folyamat, amit rávetítettek a társadalomra. A félelemben élő ember energiaszintje alacsony, így energetikailag támadható, manipulálható.

A kiút a felfedéssel párosult megértés és elfogadás illetve a psziché nevelése, amikor a tudatunkat irányítjuk azzal, hogy képzeletben a fényt odavetítjük magunk elé. Elképzeljük azt, hogy a fény hiánya a fény áthúzva kereszttel az üresség. A sötétséget, amit ránkerőltettek mint álspirituális fogalmat pedig kicseréljük a fény hiányára. A feketeség a hátsó tudati tárolóba kerül, mint a feldolgozott folyamat, akárcsak a számítógépünkön a letárolt adatok. A képzelet ereje által a feketeséget a tarkónkra helyezzük háttérbe, mintha a számítógép merevlemezén lévő háttértárolójába tennénk. Így az ott elraktározott elemek nem szennyezik tovább a tudatot, a mesterségesen társított, öngerjesztőleg ható félelmek pedig ezáltal megszűnnek illetve deaktiválódnak. 

Feljegyezte: P. Anita (TAÉ)

2022.10.05.

 

Forrás: Thot - Fény és árnyék című műve nyomán és Sz.M. szellemi öröksége nyomán csatornázott gondolati üzenet. 

Kép forrása:

https://www.freepik.com/free-photo/dark-surface-with-reflections-smooth-minimal-black-waves-background-blurry-.silk-waves-tunnel-minimal-soft-grayscale-ripples-flow-3d-render-illustration_11221195.htm#query=black%20silk&position=4&from_view=search&track=sph

Inspiráció: a művészetben elmélyülők leghamarabb szembesülhetnek az igazsággal, az alkotás ugyanis felszínre hozza azt, amit a külső szem nem képes felismerni csak a belső látás. Köszönöm Joó Dorina Csilla lányomnak, hogy felhívta rá a figyelmemet. 

Ajánlás: A sötét valóban sötét, de nem azért mert veszélyes vagy fenyegető. Ez egy állapot, amit a fizikai szemünkkel érzékelünk és a tudatunkkal pedig felfogunk és megértjük a színek és azok az emberre kifejtett élettani hatását. 

A bejegyzés saját szellemi tulajdon.Annak másolása, hivatalos közlése nem engedélyezett.