Az ima ereje
Miért imádkozunk? Az ima egy segítségkérés a Teremtő felé. Vannak terveink elhatározásaink és vágyak a jövőre nézve, amit szeretnénk megvalósítani. Ehhez kérjük a Teremtő, az univerzum támogatását.
Az összekapcsolt kéz egy fenséges tartás, ami az összekapcsolt erőt jelképezi. Kezeinken keresztüláramló energiát vezetve összpontosul az ujjaink végén. Fizikai fogalmakkal leírva: a hegyes tárgyak végén az elektronok mozgása aktívabb, így könnyebben csatlakozhatnak a protonokkal. Ezt hívják csúcsponti energiának. Az energia áramlása, a frekvencia, ami a testből árad ki felfelé az univerzum felé, az éteren keresztül a Teremtőhöz. Az energia átadás csere révén valósul meg, amit az imádkozó, vagy meditáló személy a kezein keresztül áramoltat. Az átadás-átvétel, adok-kapok univerzális törvénye itt is megvalósul. Ezért van rendkívül fontos jelentősége az imatartásnak, amit a vallások, a hittan órákon elfelejtenek megmagyarázni. Pedig biztosan sok gyermekben felmerülhet a kérdés: miért pont így tartjuk a kezünket imádkozás közben?
Az univerzum a matematika és fizika általánosan elfogadott törvényszerűségein keresztül mindent megmagyaráz. Kellő nyitottsággal befogadóképességgel az ember képes ezekre az összfüggésekre ráébredni és a saját illetve a társadalom, emberiség hasznára fordítani azt. A tudatszint növelésével az ember el tud jutni arra az állapotra, hogy érzékelje a testén belül és kívül futó energiamezőket, az energia áramlásának útját. Annak az embernek, aki ezt érzékeli már nem lesz szüksége további magyarázatra a fizika órán oktatott csúcsponti energiára. Kár, hogy az ömlenglős, terjedelmes oktatási rendszer tananyaga nem hívja fel a diákok figyelmét erre az alapösszefüggésre. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne az életünk egy ilyen lehetséges megtapasztalással?
Feljegyezte: P. Anita (TAÉ)
2022.09.18.
Forrás: Thot - Fizikai alapelvek, Buddha - Imádkozzunk, Sz.M. szellemi öröksége nyomán csatornázott gondolati üzenet.
Ajánlás: a jóga tudománya segít a fizikai érzékeléseken túlmenően a rejtett belső világok érzeteit is feldezni. Aki azt hiszi, hogy az ászanák végzése közben csak testgyakorlásra kerül sor, az nagyon téved.
Kép forrása: https://www.freepik.com/free-photo/people_12085946.htm#query=pray&position=12&from_view=search">Image by wayhomestudio</a> on Freepik
A bejegyzés saját szellemi tulajdon. Annak másolása, hivatalos közlése nem engedélyezett.